דף הבית אודותינו קולקציות חדשות ומבצעים מועדון חנויות טיפים
זהירות! צבע טרי חזרה לטיפים >>

למה בימים מסוימים אנחנו לובשות צבע אדום ובימים אחרים דווקא נמשכות לצבע הירוק? כיצד הצבע משפיע עלינו, על מצב רוחנו, ואיך הוא משפיע על מי שפוגש אותנו?

תחושת הצבע נוצרת במח בעת צפייה בעצמים שמגיע מהם אור אל העין, בהתאם לאורך הגל של האור וליכולת ראיית הצבעים של הצופה.

בעולם המודרני נעשה שימוש רב בצבע ובחוש הראייה. הצבע משמש אותנו כאשר אנחנו מעצבים את ביתנו, את המשרד, בחירת לוגו וכרטיסי ביקור של חברה, גם בתעשיית הבגדים ועולם האופנה נעשה שימוש רב בצבעים לפי עונות, קולקציות ולאופנה חולפת.  אך מעבר לויזואליות של הצבע גם נעשה בו שימוש מרפא בשיטת אבחון וטיפול באמצעות צבעים. הצבע הוא תדר אנרגטי שניתן באמצעותו להשפיע על הנפש והגוף ולהגיע לאיזון אנרגטי וריפוי.

בפאנג שואי נעשה שימוש בצבע כנציג של היסודות המשמשים את יועץ הפאנג שואי ליצירת איזון ותמיכה בבית ובאדם. בנוסף, לכל צבע השפעה שונה על הסביבה ועל זרימת הצ'י במרחב.

באסטרולוגיה הסינית ניתן לחשב לפי תאריך ושעת לידה את המפה של האדם. המפה מורכבת מחמשת היסודות וארבע חיות והניתוח נעשה לפי האינטראקציה בין היסודות והחיות במפה האישית של האדם. על מנת לתמוך באדם באופן אישי נעשה שימוש בצבע או בחומר לפי היסוד האישי שלו והצבע התומך בו ולכן ישנם צבעים שאנחנו מתחברות ונמשכות אליהם יותר ויש כאלה שפחות.

ההמלצה שלי היא דווקא מדי פעם לבחור ללבוש צבע אחר באופן מודע, לפי מצב רוחנו ולפי הצורך הנפשי (רמת עייפות, מצב רוח, תחושת האיזון הנפשי) ובהתאם לתכניות שלנו לאותו יום (פגישת עבודה, ראיון אישי, מפגש משפחתי) אם לא רוצים ללבוש צבע שאנחנו לא נמשכות אליו אפשר גם להשתמש בצבע כאביזר - צעיף, תיק, תכשיט או חגורה.

ניתן להיעזר ברשימה הבאה בפעם הבאה שאנו עומדות מול ארון הבגדים שלנו או בחנות מול המראה:

אדום/בורדו - צבע המייצג את יסוד האש וככזה ממריץ, מחמם ומעורר אנרגיה, אהבה ותשוקה. בתורה הסינית האדום מסמל מזל ואת החיים עצמם וניתן לראות הרבה כלות שמוסיפות אדום לשמלתן. הצבע האדום מייצג את צ'קרת הבסיס הממוקמת בבסיס עמוד השדרה. זוהי הצ'קרה שאחראית על יצרים שורשיים (הישרדות, רבייה). ומחזק פריון.

מומלץ ללבוש אדום כאשר רוצים להשפיע על תחושת הביטחון, המרץ, התשוקה והיוזמה. וכאשר אנחנו צריכות דחיפה אנרגטית והנעה לפעולה.

חום - צבע המייצג את יסוד האדמה ומעודד יציבות ובטחון, הזנה ותמיכה. צבע המקושר לאמא אדמה, אמהות, הזנה.

מומלץ ללבוש חום כאשר רוצים להגביר את תחושת הביטחון ורוצים לשדר יציבות.

כתום - צבע של שמחה, התחדשות, התרגשות ותקשורת. מצוינת לעידוד אינטראקציה חברתית. למי שבוחרת ללבוש צבע זה - השמחה מובטחת!

הצבע הכתום מייצג את צ'אקרת המין הנמצאת מעט מתחת לטבור. צ'אקרה מייצגת יצירתיות ותשוקה מכל סוג ומשפיעה על תכונות כגון אומץ לב, התלהבות, חוסר איזון בצ'אקרת המין  גורם לקשיים בקיום קשרים מיניים, עייפות פיזית ונפשית וחוסר אנרגיה כללית.

מומלץ ללבוש כתום כאשר מרגישים חוסר אנרגיה ותחושת שמחה, או כאשר רוצים זריקת עידוד לחשק המיני ותקשורת טובה עם הסביבה.

צהוב - צבע המעודד אינטלקטואל ומחשבה, חכמה וידע. הצבע הצהוב מקושר לצ'קרת מקלעת השמש הממוקמת מעט מעל הטבור והיא משפיעה על  כוח הרצון, השליטה במהלך חיינו, יכולת קבלת החלטות. משפיעה על יכולת השיפוט הניתוח ובהירות מחשבה,

אז לאלה שבינינו שמתלבטות, וצריכות ריכוז  – הצבע הצהוב יעשה לכן טוב!

ירוק - הצבע הירוק מייצג את יסוד העץ והוא מביא עמו צמיחה והתפתחות, מעודד בריאות. זהו צבעה של צ'אקרת הלב שהיא האמצעית מבין שבע הצ'קרות (צ'קרת הלב מפרידה בין הצ'קרות הנמוכות – שורש, מין ומקלעת השמש, לבין הצ'קרות הגבוהות- גרון, עין שלישית וכתר). וככזו היא מסמלת איזון ושלווה, שפע וריפוי.

מומלץ ללבוש צבע זה כאשר אני רוצה לקבל לשדר ולמשוך איזון, אהבה צמיחה והתפתחות.

כחול - הצבע הכחול מייצג את יסוד המים. המים מייצגים זרימה, עומק ואת עולמנו הפנימי. זהו צבע מרגיע ומחבר אותנו אל עצמי. הצבע הכחול הינה צבעה של צ'קרת הגרון שמייצגת  יכולת ביטוי והבעה.

הצבע הכחול משפיע על התקשורת שלנו עם הסובבים אותנו ובעיקר עם עצמנו.

מומלץ ללבוש כאשר אני רוצה להביע את עצמי תוך חיבור לאני העצמי. לא מ7מלץ ללבוש צבע זה כאשר יש הצפה של רגשות.

סגול - צבעה של צ'אקרת העין השלישית ומעודדת חיבור לרוח ולאינטואיציה. משפיעה על יכולת הדמיון וחיבור פנימי.

מתאים ללבוש סגול כאשר רוצים להתחבר לאינטואיציה או לחזק את הצד הרוחני שבנו.

לבן - הלבן הוא צבע צ'קרת הכתר האחראית ממוקמת בקודקוד הראש ובחלקה מרחפת מחוץ לגוף הפיזי. צ'קרה זו מחברת אותנו לידע האלוהי, ליקום, לחכמה האלוהית, חיבור בין פיזי, שכלי ורוחני, חיבור עם אנרגיות גבוהות. אצל הסינים הצבע הלבן מייצג את הריק ולכן באבל הם לובשים לבן.  

יש לצבע הלבן גם קונטקסט של טוהר וניקיון אך שימוש יתר אכן גורם לתחושה של ריקנות ויכול גם ליצור בלבול אם פותחים את צ'קרת הכתר כאשר אין איזון בשאר הצ'אקרות. 

מומלץ ללבוש לבן בזמן טיהור, כאשר רוצים להרגיש נקיים ולפתוח דף חדש אבל מומלץ לשלבו עם צבעים נוספים.

ורוד - הצבע הורוד מייצג את אנרגית האהבה, פתיחות הלב, נתינה, רגישות, רומנטיקה ושמחה (תלוי בגוון). הצבע הורוד, כמו הירוק הוא צבעה של צ'קרת הלב.

נלבש ורוד כאשר אנו מרגישות רומנטיות ורוצות להתחבר לאנרגיות של אהבה.

שחור - צבע של עוצמה, כח ומסתורין. במערב יש קונוטציה של אופל לצבע השחור: אבל, מאגיה שחורה אך במזרח הוא מסמל עוצמה וגם שליטה בעיקר של הרוח בחומר (חגורה שחורה בקראטה, למשל), הוא מייצג צמצום והוא סופח.

נלבש שחור כאשר אנחנו רוצות להיות בשליטה ולשדר עוצמה (ולא מעצים) אך תמיד מומלץ לשלב את השחור בעוד צבע כי השחור לבדו יכול ליצור תחושת דכדוך.

אז, בפעם הבאה שתפתחו את הארון התחברו לעצמכם, וחישבו האם זה הצבע המתאים לכן היום? והמלצה שלי: כשאתן שולפות את הבגד בחנות הבגדים - אל תלכו באופן אוטומטי לאותו הצבע הרגיל, המוכר והבטוח אלא תגוונו, תעיזו! תיפתחו לשינוי והוסיפו צבע לחייכן!

באהבה,
שרונה קאופמן, יועצת פאנג שואי בכירה
050-9658717
04-9875318

sharona@sharona.org.il
www.sharona.org.il


דף הבית | אודותינו | קולקציות | מועדון | חנויות | פרסום | טיפים | צור קשר | דרושים |

 

      

כניסה ללקוחות מסחריים »
האתר עוצב ע"י סטודיו קרנף
עיצוב גרפי | לוגו | אתרי אינטרנט | הפקה | אופנה

נבנה ע"י נקסטק אינטראקטיב - בניית אתרים